Sumida America Components Inc. CDRH169RNP-472MC
Part No.:
CDRH169RNP-472MC
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CDRH169RNP-472MC.pdf
Inductance:
4.7 mH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
400 mA
Current - Saturation (Isat):
540mA
DC Resistance (DCR):
3.17Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.630" L x 0.630" W (16.00mm x 16.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
1. How to order CDRH169RNP-472MC on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CDRH169RNP-472MC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDRH169RNP-472MC?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDRH169RNP-150MC CDRH169RNP-222MC CDRH169RNP-330MC CDRH169RNP-680MC CDRH169RNP-472MC
Part Number CDRH169RNP-150MC CDRH169RNP-222MC CDRH169RNP-330MC CDRH169RNP-680MC CDRH169RNP-472MC
Series CDRH169R CDRH169R CDRH169R CDRH169R CDRH169R
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type - - - Drum Core, Wirewound Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 15 µH 2.2 mH 33 µH 68 µH 4.7 mH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 7 A 580 mA 4.8 A 3.3 A 400 mA
Current - Saturation (Isat) 9.6A 790mA 6.7A 4.4A 540mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 12.5mOhm Max 1.53Ohm Max 27mOhm Max 51mOhm Max 3.17Ohm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.630" L x 0.630" W (16.00mm x 16.00mm) 0.630" L x 0.630" W (16.00mm x 16.00mm) 0.630" L x 0.630" W (16.00mm x 16.00mm) 0.630" L x 0.630" W (16.00mm x 16.00mm) 0.630" L x 0.630" W (16.00mm x 16.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm)