Sumida America Components Inc. CDPQ2010NP-140M-300
Part No.:
CDPQ2010NP-140M-300
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CDPQ2010NP-140M-300.pdf
Inductance:
14 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
14 A
Current - Saturation (Isat):
12.3A
DC Resistance (DCR):
3.9mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.945" L x 0.811" W (24.00mm x 20.60mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)