Sumida America Components Inc. CDEIR8D38FNP-220NC
Part No.:
CDEIR8D38FNP-220NC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CDEIR8D38FNP-220NC.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 2.2A 88.3MOHM SMD
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CDEIR8D38F
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.2 A
Current - Saturation (Isat):
3A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
88.3mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)