Triad Magnetics AX97-304R7
Part No.:
AX97-304R7
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AX97-304R7.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 6A 20 MOHM SMD
Packaging:
Box
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6 A
DC Resistance (DCR):
20mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.530" L x 0.370" W (13.46mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.232" (5.90mm)