Triad Magnetics AX97-10220
Part No.:
AX97-10220
Manufacturer:
Triad Magnetics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AX97-10220.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 700MA 430MOHM SMD
Manufacturer:
Triad Magnetics
Series:
AX97
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
700 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
430mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMD
Size / Dimension:
0.287" L x 0.188" W (7.30mm x 4.78mm)
Height - Seated (Max):
0.127" (3.23mm)
1. How to order AX97-10220 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the AX97-10220 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AX97-10220?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AX97-10220.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as AX97-10220 pin diagram, AX97-10220 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AX97-10100 AX97-10150 AX97-10151 AX97-101R0 AX97-10220
Part Number AX97-10100 AX97-10150 AX97-10151 AX97-101R0 AX97-10220
Manufacturer Triad Magnetics Triad Magnetics Triad Magnetics Triad Magnetics Triad Magnetics
Series AX97 AX97 AX97 AX97 AX97
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 10 µH 15 µH 150 µH 1 µH 22 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 1 A 800 mA 220 mA 2.9 A 700 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max 300mOhm Max 3.08Ohm Max 30mOhm Max 430mOhm Max
Q @ Freq - - - - -
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package SMD SMD SMD SMD SMD
Size / Dimension 0.287" L x 0.188" W (7.30mm x 4.78mm) 0.287" L x 0.188" W (7.30mm x 4.78mm) 0.287" L x 0.188" W (7.30mm x 4.78mm) 0.287" L x 0.188" W (7.30mm x 4.78mm) 0.287" L x 0.188" W (7.30mm x 4.78mm)
Height - Seated (Max) 0.127" (3.23mm) 0.127" (3.23mm) 0.127" (3.23mm) 0.127" (3.23mm) 0.127" (3.23mm)