Triad Magnetics AX97-30470
Part No.:
AX97-30470
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AX97-30470.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 2A 160 MOHM SMD
Packaging:
Bulk
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
DC Resistance (DCR):
160mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.530" L x 0.370" W (13.46mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.232" (5.90mm)