Triad Magnetics AX97-30100
Part No.:
AX97-30100
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AX97-30100.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 4.6A 40 MOHM SMD
Packaging:
Bulk
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.6 A
DC Resistance (DCR):
40mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.530" L x 0.370" W (13.46mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.232" (5.90mm)