Pulse Electronics AMDC001010J0220MQA
Part No.:
AMDC001010J0220MQA
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AMDC001010J0220MQA.pdf
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.2 A
Current - Saturation (Isat):
7.3A
DC Resistance (DCR):
56mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.402" L x 0.374" W (10.20mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max):
0.437" (11.10mm)
1. How to order AMDC001010J0220MQA on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the AMDC001010J0220MQA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AMDC001010J0220MQA?
Image AMDC001010J0220MQA
Part Number AMDC001010J0220MQA
Material - Core Metal
Inductance 22 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Current - Saturation (Isat) 7.3A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 56mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.402" L x 0.374" W (10.20mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max) 0.437" (11.10mm)