Pulse Electronics AMDC001010J0150MQA
Part No.:
AMDC001010J0150MQA
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AMDC001010J0150MQA.pdf
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4 A
Current - Saturation (Isat):
7.7A
DC Resistance (DCR):
40.8mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.402" L x 0.374" W (10.20mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max):
0.437" (11.10mm)
1. How to order AMDC001010J0150MQA on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the AMDC001010J0150MQA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AMDC001010J0150MQA?
Image AMDC001010J0150MQA
Part Number AMDC001010J0150MQA
Material - Core Metal
Inductance 15 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4 A
Current - Saturation (Isat) 7.7A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 40.8mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.402" L x 0.374" W (10.20mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max) 0.437" (11.10mm)