Pulse Electronics AMDC001010J0100MQA
Part No.:
AMDC001010J0100MQA
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AMDC001010J0100MQA.pdf
Description:
CLOSED MAGNETIC CIRCUIT TYPEMOLD
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
AMDC
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Metal
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.2 A
Current - Saturation (Isat):
10A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
22mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.402" L x 0.374" W (10.20mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max):
0.437" (11.10mm)
1. How to order AMDC001010J0100MQA on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the AMDC001010J0100MQA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AMDC001010J0100MQA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AMDC001010J0100MQA
Part Number AMDC001010J0100MQA
Manufacturer Pulse Electronics
Series AMDC
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Wirewound
Material - Core Metal
Inductance 10 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.2 A
Current - Saturation (Isat) 10A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 22mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.402" L x 0.374" W (10.20mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max) 0.437" (11.10mm)