Gowanda Electronics 19M623JLF
Part No.:
19M623JLF
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.19M623JLF.pdf
Inductance:
620 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
88 mA
DC Resistance (DCR):
13Ohm Max
Q @ Freq:
60 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
3.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 19M623JLF on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 19M623JLF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 19M623JLF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 19M623JLF.
7.How to contact us to get technical supports, such as 19M623JLF pin diagram, 19M623JLF datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 19M623JLF
Part Number 19M623JLF
Material - Core -
Inductance 620 µH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 88 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 13Ohm Max
Q @ Freq 60 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant 3.5MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)