Gowanda Electronics 19M563JLF
Part No.:
19M563JLF
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.19M563JLF.pdf
Inductance:
560 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
91 mA
DC Resistance (DCR):
12.3Ohm Max
Q @ Freq:
65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
3.6MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 19M563JLF on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 19M563JLF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 19M563JLF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 19M563JLF.
7.How to contact us to get technical supports, such as 19M563JLF pin diagram, 19M563JLF datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 19M563JLF
Part Number 19M563JLF
Material - Core -
Inductance 560 µH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 91 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 12.3Ohm Max
Q @ Freq 65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant 3.6MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)