Gowanda Electronics 19M393JLF
Part No.:
19M393JLF
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.19M393JLF.pdf
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
390 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
100 mA
DC Resistance (DCR):
10Ohm Max
Q @ Freq:
65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
4.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 19M393JLF on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 19M393JLF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 19M393JLF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 19M393JLF.
7.How to contact us to get technical supports, such as 19M393JLF pin diagram, 19M393JLF datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 19M393JLF
Part Number 19M393JLF
Type Molded
Material - Core Iron Powder
Inductance 390 µH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 100 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 10Ohm Max
Q @ Freq 65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant 4.5MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)