Gowanda Electronics 19M363JLF
Part No.:
19M363JLF
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.19M363JLF.pdf
Inductance:
360 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
102 mA
DC Resistance (DCR):
9.6Ohm Max
Q @ Freq:
65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
4.7MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 19M363JLF on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 19M363JLF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 19M363JLF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 19M363JLF.
7.How to contact us to get technical supports, such as 19M363JLF pin diagram, 19M363JLF datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 19M363JLF
Part Number 19M363JLF
Material - Core -
Inductance 360 µH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 102 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 9.6Ohm Max
Q @ Freq 65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant 4.7MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)