Gowanda Electronics 19M273JLF
Part No.:
19M273JLF
Manufacturer:
Gowanda Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.19M273JLF.pdf
Description:
MOLDED UNSHIELDED RF COILS AXL
Manufacturer:
Gowanda Electronics
Series:
19M
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
270 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
110 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
8.2Ohm Max
Q @ Freq:
65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
5.6MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 19M273JLF on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 19M273JLF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 19M273JLF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 19M273JLF.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 19M273JLF pin diagram, 19M273JLF datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 19M273JLF
Part Number 19M273JLF
Manufacturer Gowanda Electronics
Series 19M
Package/Case Axial
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Molded
Material - Core Iron Powder
Inductance 270 µH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 110 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 8.2Ohm Max
Q @ Freq 65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant 5.6MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)