Gowanda Electronics 17S680KLF
Part No.:
17S680KLF
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.17S680KLF.pdf
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
420 mA
DC Resistance (DCR):
450mOhm Max
Q @ Freq:
42 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
190MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 17S680KLF on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 17S680KLF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 17S680KLF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 17S680KLF.
7.How to contact us to get technical supports, such as 17S680KLF pin diagram, 17S680KLF datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 17S680KLF
Part Number 17S680KLF
Material - Core Phenolic
Inductance 680 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 420 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 450mOhm Max
Q @ Freq 42 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 190MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)