Gowanda Electronics 17S470KLF
Part No.:
17S470KLF
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.17S470KLF.pdf
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
565 mA
DC Resistance (DCR):
250mOhm Max
Q @ Freq:
44 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
235MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 17S470KLF on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 17S470KLF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 17S470KLF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 17S470KLF.
7.How to contact us to get technical supports, such as 17S470KLF pin diagram, 17S470KLF datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 17S470KLF
Part Number 17S470KLF
Material - Core Phenolic
Inductance 470 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 565 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Q @ Freq 44 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 235MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)