Gowanda Electronics 17S330KLF
Part No.:
17S330KLF
Manufacturer:
Gowanda Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.17S330KLF.pdf
Description:
MOLDED SHIELDED RF COILS AXIAL
Manufacturer:
Gowanda Electronics
Series:
17S
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
780 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Q @ Freq:
46 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
250MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 17S330KLF on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 17S330KLF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 17S330KLF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 17S330KLF.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 17S330KLF pin diagram, 17S330KLF datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 17S330KLF
Part Number 17S330KLF
Manufacturer Gowanda Electronics
Series 17S
Package/Case Axial
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Molded
Material - Core Phenolic
Inductance 330 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 780 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Q @ Freq 46 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 250MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)