Gowanda Electronics 17S220KLF
Part No.:
17S220KLF
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.17S220KLF.pdf
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.1 A
DC Resistance (DCR):
67mOhm Max
Q @ Freq:
49 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
250MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 17S220KLF on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 17S220KLF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 17S220KLF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 17S220KLF.
7.How to contact us to get technical supports, such as 17S220KLF pin diagram, 17S220KLF datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 17S220KLF
Part Number 17S220KLF
Material - Core Phenolic
Inductance 220 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 67mOhm Max
Q @ Freq 49 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 250MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)