Gowanda Electronics 17S180KLF
Part No.:
17S180KLF
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.17S180KLF.pdf
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.3 A
DC Resistance (DCR):
47mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
250MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 17S180KLF on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 17S180KLF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 17S180KLF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 17S180KLF.
7.How to contact us to get technical supports, such as 17S180KLF pin diagram, 17S180KLF datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 17S180KLF
Part Number 17S180KLF
Material - Core Phenolic
Inductance 180 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 47mOhm Max
Q @ Freq 50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 250MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)