Gowanda Electronics 15MG820K
Part No.:
15MG820K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.15MG820K.pdf
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
900 mA
DC Resistance (DCR):
220mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
220MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 15MG820K on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 15MG820K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 15MG820K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 15MG820K.
7.How to contact us to get technical supports, such as 15MG820K pin diagram, 15MG820K datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 15MG820K
Part Number 15MG820K
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 820 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 900 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Q @ Freq 50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 220MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm)