Gowanda Electronics 15MG680K
Part No.:
15MG680K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.15MG680K.pdf
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.1 A
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
250MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 15MG680K on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 15MG680K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 15MG680K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 15MG680K.
7.How to contact us to get technical supports, such as 15MG680K pin diagram, 15MG680K datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 15MG680K
Part Number 15MG680K
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 680 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Q @ Freq 50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 250MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm)