Gowanda Electronics 15MG560K
Part No.:
15MG560K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.15MG560K.pdf
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.22 A
DC Resistance (DCR):
135mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
280MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 15MG560K on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 15MG560K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 15MG560K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 15MG560K.
7.How to contact us to get technical supports, such as 15MG560K pin diagram, 15MG560K datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 15MG560K
Part Number 15MG560K
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 560 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.22 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 135mOhm Max
Q @ Freq 50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 280MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm)