Gowanda Electronics 15MG151KLF
Part No.:
15MG151KLF
Manufacturer:
Gowanda Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.15MG151KLF.pdf
Description:
MOLDED NON-MAGNETIC INDUCTOR AXL
Manufacturer:
Gowanda Electronics
Series:
15MG
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
500mOhm Max
Q @ Freq:
33 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
160MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 15MG151KLF on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 15MG151KLF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 15MG151KLF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 15MG151KLF.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 15MG151KLF pin diagram, 15MG151KLF datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 15MG151KLF
Part Number 15MG151KLF
Manufacturer Gowanda Electronics
Series 15MG
Package/Case Axial
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Molded
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 1.5 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 600 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 500mOhm Max
Q @ Freq 33 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 160MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm)