Gowanda Electronics 15M820KLF
Part No.:
15M820KLF
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.15M820KLF.pdf
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
900 mA
DC Resistance (DCR):
220mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
220MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 15M820KLF on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 15M820KLF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 15M820KLF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 15M820KLF.
7.How to contact us to get technical supports, such as 15M820KLF pin diagram, 15M820KLF datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 15M820KLF
Part Number 15M820KLF
Material - Core Phenolic
Inductance 820 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 900 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Q @ Freq 50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 220MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm)