Gowanda Electronics 15M470KLF
Part No.:
15M470KLF
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.15M470KLF.pdf
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.225 A
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
310MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 15M470KLF on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 15M470KLF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 15M470KLF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 15M470KLF.
7.How to contact us to get technical supports, such as 15M470KLF pin diagram, 15M470KLF datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 15M470KLF
Part Number 15M470KLF
Material - Core Phenolic
Inductance 470 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.225 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Q @ Freq 45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 310MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm)