Gowanda Electronics 10M102JLF
Part No.:
10M102JLF
Manufacturer:
Gowanda Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.10M102JLF.pdf
Description:
MOLDED UNSHIELDED RF COILS AXIAL
Manufacturer:
Gowanda Electronics
Series:
10M
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
130 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
3.7Ohm Max
Q @ Freq:
55 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
50MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 10M102JLF on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 10M102JLF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 10M102JLF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 10M102JLF.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 10M102JLF pin diagram, 10M102JLF datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 10M102JLF
Part Number 10M102JLF
Manufacturer Gowanda Electronics
Series 10M
Package/Case Axial
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Wirewound
Material - Core Iron Powder
Inductance 10 µH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 130 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 3.7Ohm Max
Q @ Freq 55 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 50MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)