Torex Semiconductor Ltd XCL101C301BR-G
Part No.:
XCL101C301BR-G
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.XCL101C301BR-G.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3V 0.3W
Voltage - Input (Min):
0.9V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output 1:
3V
Current - Output (Max):
100mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Standard Number:
1. How to order XCL101C301BR-G on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the XCL101C301BR-G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XCL101C301BR-G?
Image XCL101C301BR-G
Part Number XCL101C301BR-G
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 0.9V
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 1 3V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 100mA
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C