Torex Semiconductor Ltd XCL101A301BR-G
Part No.:
XCL101A301BR-G
Manufacturer:
Torex Semiconductor Ltd
Category:
DC DC Converters
Package:
6-TDFN Exposed Pad
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.XCL101A301BR-G.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3V 0.3W
Manufacturer:
Torex Semiconductor Ltd
Series:
XCL101
Package/Case:
6-TDFN Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
0.9V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output 1:
3V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
100mA
Power (Watts):
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
CL-2025
Control Features:
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order XCL101A301BR-G on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the XCL101A301BR-G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XCL101A301BR-G?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image XCL101A301BR-G
Part Number XCL101A301BR-G
Manufacturer Torex Semiconductor Ltd
Series XCL101
Package/Case 6-TDFN Exposed Pad
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Type Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 0.9V
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 1 3V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 100mA
Power (Watts) -
Voltage - Isolation -
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C