XP Power VR05S3V3
Part No.:
VR05S3V3
Manufacturer:
XP Power
Category:
DC DC Converters
Package:
3-SIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.VR05S3V3.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V
Manufacturer:
XP Power
Series:
VR05
Package/Case:
3-SIP Module
Packaging:
Tube
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Linear Regulator Replacement
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
4.75V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
3.3V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
500mA
Power (Watts):
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
89%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order VR05S3V3 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the VR05S3V3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VR05S3V3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VR05S3V3.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as VR05S3V3 pin diagram, VR05S3V3 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VR05S3V3
Part Number VR05S3V3
Manufacturer XP Power
Series VR05
Package/Case 3-SIP Module
Packaging Tube
Product Status Not For New Designs
Type Linear Regulator Replacement
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.75V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 500mA
Power (Watts) -
Voltage - Isolation -
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 89%