TDK Corporation VLM10555T-4R3M7R2-2H
Part No.:
VLM10555T-4R3M7R2-2H
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.VLM10555T-4R3M7R2-2H.pdf
Description:
FIXED IND 4.3UH 7.2A 9.55MOHM SM
Inductance:
4.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.2 A
Current - Saturation (Isat):
9A
DC Resistance (DCR):
9.55mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.417" L x 0.413" W (10.60mm x 10.50mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.60mm)