Delta Electronics/Cyntec TLM1211F-201
Part No.:
TLM1211F-201
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard, 4 Lead
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.TLM1211F-201.pdf
Description:
INDUCTOR SMD 200NH TLVR
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
TLM
Package/Case:
Nonstandard, 4 Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
160 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
77 A
Current - Saturation (Isat):
58A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
0.37mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.461" L x 0.421" W (11.70mm x 10.70mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)
1. How to order TLM1211F-201 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the TLM1211F-201 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLM1211F-201?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TLM1211F-201.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TLM1211F-121 TLM1211F-201 TLM1211F-111 TLM1211F-171 TLM1211F-151
Part Number TLM1211F-121 TLM1211F-201 TLM1211F-111 TLM1211F-171 TLM1211F-151
Series TLM TLM TLM TLM TLM
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material - Core - - - - -
Inductance 120 nH 160 nH 105 nH 170 nH 150 nH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
Current Rating (Amps) 77 A 77 A 77 A 77 A 77 A
Current - Saturation (Isat) 102A 58A 125A 70A 84A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 0.37mOhm 0.37mOhm 370mOhm Max 370mOhm 370mOhm Max
Q @ Freq - - - - -
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz - 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.461" L x 0.421" W (11.70mm x 10.70mm) 0.461" L x 0.421" W (11.70mm x 10.70mm) 0.461" L x 0.421" W (11.70mm x 10.70mm) 0.461" L x 0.421" W (11.70mm x 10.70mm) 0.461" L x 0.421" W (11.70mm x 10.70mm)
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm) 0.236" (6.00mm) 0.236" (6.00mm) 0.236" (6.00mm) 0.236" (6.00mm)