Delevan SPD74R-823M
Part No.:
SPD74R-823M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SPD74R-823M.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 1A 430 MOHM SMD
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
1A
DC Resistance (DCR):
430mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.185" (4.70mm)