Delevan SPD74R-682M
Part No.:
SPD74R-682M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SPD74R-682M.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 3.4A 42 MOHM SMD
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.4 A
Current - Saturation (Isat):
3.4A
DC Resistance (DCR):
42mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.185" (4.70mm)