Delevan SPD74R-474M
Part No.:
SPD74R-474M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SPD74R-474M.pdf
Description:
FIXED IND 470UH 390MA 3.01OHM SM
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
390 mA
Current - Saturation (Isat):
390mA
DC Resistance (DCR):
3.01Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.185" (4.70mm)