Delevan SPD74R-273M
Part No.:
SPD74R-273M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SPD74R-273M.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 1.7A 150 MOHM SMD
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.7 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.185" (4.70mm)