Delevan SPD74R-123M
Part No.:
SPD74R-123M
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SPD74R-123M.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 2.8A 38 MOHM SMD
Manufacturer:
Delevan
Series:
SPD74R
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.8 A
Current - Saturation (Isat):
2.8A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
38mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.185" (4.70mm)