Delevan SPD73R-823M
Part No.:
SPD73R-823M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SPD73R-823M.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 950MA 690MOHM SMD
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
950 mA
Current - Saturation (Isat):
950mA
DC Resistance (DCR):
690mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.154" (3.90mm)