Delevan SPD73R-473M
Part No.:
SPD73R-473M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SPD73R-473M.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 1.16A 360MOHM SMD
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.16 A
Current - Saturation (Isat):
1.16A
DC Resistance (DCR):
360mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.154" (3.90mm)