Delevan SPD73R-394M
Part No.:
SPD73R-394M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SPD73R-394M.pdf
Description:
FIXED IND 390UH 480MA 2.94OHM SM
Inductance:
390 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
480 mA
Current - Saturation (Isat):
480mA
DC Resistance (DCR):
2.94Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.154" (3.90mm)