Delevan SPD73R-393M
Part No.:
SPD73R-393M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SPD73R-393M.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 1.25A 320MOHM SMD
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.25 A
Current - Saturation (Isat):
1.25A
DC Resistance (DCR):
320mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.154" (3.90mm)