Delevan SPD73R-352M
Part No.:
SPD73R-352M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SPD73R-352M.pdf
Description:
FIXED IND 3.5UH 4A 35 MOHM SMD
Inductance:
3.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4 A
Current - Saturation (Isat):
4A
DC Resistance (DCR):
35mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.154" (3.90mm)