Delevan SPD73R-274M
Part No.:
SPD73R-274M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SPD73R-274M.pdf
Description:
FIXED IND 270UH 520MA 2.31OHM SM
Inductance:
270 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
520 mA
Current - Saturation (Isat):
520mA
DC Resistance (DCR):
2.31Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.154" (3.90mm)