Delevan SPD73R-273M
Part No.:
SPD73R-273M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SPD73R-273M.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 1.6A 210 MOHM SMD
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
1.6A
DC Resistance (DCR):
210mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.154" (3.90mm)