Delevan SPD73R-184M
Part No.:
SPD73R-184M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SPD73R-184M.pdf
Description:
FIXED IND 180UH 620MA 1.45OHM SM
Inductance:
180 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
620 mA
Current - Saturation (Isat):
620mA
DC Resistance (DCR):
1.45Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.154" (3.90mm)