Delevan SPD73R-122M
Part No.:
SPD73R-122M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SPD73R-122M.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 5.3A 20 MOHM SMD
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.3 A
Current - Saturation (Isat):
5.3A
DC Resistance (DCR):
20mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.154" (3.90mm)