Delevan SPD42R-273M
Part No.:
SPD42R-273M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SPD42R-273M.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 350MA 190MOHM SMD
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
350 mA
Current - Saturation (Isat):
350mA
DC Resistance (DCR):
190mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
21MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.115" (2.92mm)