Delevan SPD42R-153M
Part No.:
SPD42R-153M
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SPD42R-153M.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 460MA 115MOHM SMD
Manufacturer:
Delevan
Series:
SPD42R
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
460 mA
Current - Saturation (Isat):
460mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
115mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
30MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.115" (2.92mm)