Delevan SP1812R-153K
Part No.:
SP1812R-153K
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SP1812R-153K.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 640MA 490MOHM SMD
Series:
SP1812R
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
640 mA
Current - Saturation (Isat):
530mA
DC Resistance (DCR):
490mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Supplier Device Package:
1812
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)