Delevan SP1812-683K
Part No.:
SP1812-683K
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SP1812-683K.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 275MA 2.7 OHM SMD
Manufacturer:
Delevan
Series:
SP1812
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
275 mA
Current - Saturation (Isat):
250mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
2.7Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)